×

Uyarı

JFolder: :files: Yol bir klasör değil. Yol: /var/www/vhosts/thsk.gov.tr/httpdocs/dosya/birimler/toplum_sagligi_hiz_db/haberler/2017/tsm_calisanlari_egitimi_ankara_haziran_2017
×

Bilgilendirme

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: dosya/birimler/toplum_sagligi_hiz_db/haberler/2017/tsm_calisanlari_egitimi_ankara_haziran_2017

Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Çalışanları Temel Eğitimi, Ankara Haziran 2017

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcılığı, Toplum Sağlığı Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın düzenlediği “Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Çalışanları Temel Eğitimi” 12-16 Haziran 2017 tarihleri arasında Ankara TZOB Otel’de gerçekleştirilmiştir.

23 Haz 2017 0 comment

12 Haziran 2017 Pazartesi günü Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Kurum Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Mustafa UZUN nezdinde açılışı yapılan eğitime, Toplum Sağlığı Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Yrd. Doç. Dr. Dilek ÖZTAŞ ve Çukurova Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı/Eğitim Koordinatörü Sayın Prof. Dr. Muhsin AKBABA’nın açılış konuşmaları ile başlanmıştır.

TSM Başkanı, hekim ve diş hekimlerine 5’er günlük; hemşire, ebe ve sağlık memurlarına 2’şer günlük 2 grup olmak üzere toplam 3 tur eğitim düzenlenmiştir. Bu eğitime Ankara iline komşu 11 ilden toplam 45 hekim ile 91 hemşire, ebe ve sağlık memuru katılmıştır. Bu eğitimle birlikte toplam 3370 hekimin ve 363 hemşire, ebe ve sağlık memurunun eğitim alması sağlanmıştır.

Eğitimde katılımcılara Kurumumuzun misyon, vizyon ve stratejileri, mevzuat ve güncel saha uygulamaları, bilgi sistemleri, izleme ve değerlendirme, birinci basamak sağlık hizmetleri, bulaşıcı hastalıklar kontrol programları, bulaşıcı olmayan hastalıklar, tüketici ve çalışan güvenliği ile sağlık okur-yazarlığı, iletişim ve temel halk sağlığı dersleri verilmiştir. Kurumumuzdan gelen daire başkanları/temsilciler tarafından derslerde, daire başkanlıklarının yürüttüğü çalışmalar, sahadan beklentiler aktarılmış ve sahada yaşanan sorunlar, görüşler ve çözüm önerileri değerlendirilmiştir.

16 Haziran 2017 Cuma günü Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. Muhsin AKBABA’nın kapanış konuşmalarının ardından eğitimi tamamlayan tüm katılımcılara katılım belgelerinin verilmesiyle eğitim sonlandırılmıştır.

Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcılığı, Toplum Sağlığı Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın sağlıkta hizmet kalitesinin arttırılması doğrultusunda ve aynı zamanda da Birinci Basamak Sağlığı Hizmetleri çalışanlarının motive edilmesi amacıyla eğitim çalışmalarımız devam edecektir. {gallery}birimler/toplum_sagligi_hiz_db/haberler/2017/tsm_calisanlari_egitimi_ankara_haziran_2017{/gallery}