×

Uyarı

JFolder: :files: Yol bir klasör değil. Yol: /var/www/vhosts/thsk.gov.tr/httpdocs/dosya/birimler/tutun_mucadele_db/haberler/9-subat-tutun
×

Bilgilendirme

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: dosya/birimler/tutun_mucadele_db/haberler/9-subat-tutun

Tütünle Mücadelede Güncel Adımlar

13 Şub 2017 0 comment

Tütün ürünlerinin zararları hakkında toplum bilincinin oluşturulması ve bu bilincin artarak devam etmesini sağlamak amacıyla Bakanlığımız ve Dünya Sağlık Örgütü işbirliğinde 9 Şubat 2017 tarihinde Sayın Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ’ın teşrifleriyle Ankara’da TÜTÜNLE MÜCADELEDE GÜNCEL ADIMLAR TOPLANTISI gerçekleştirildi. Toplantıya Ulusal Tütün Kontrol Programı kapsamında işbirliği içinde çalışılan paydaş kurum/kuruluş temsilcileri ve alanda çalışan uzman ve akademisyenlerin bir araya geldiği yaklaşık 200 kişilik katılım oldu.

Yapılan toplantıda;

- “Yeni Kamu Spotu” ve “Yeşil Dedektör  Uygulaması”nın tanıtımı yapılarak Yeşil Dedektör Uygulaması, Sayın Bakanımızın yaptığı açılış ile 81 ilde aktif hale getirildi. Ayrıca DSÖ’den gelen uzmanlarca “Dünyadaki Tütün Vergilendirmesi ve Düz Paket Uygulamaları ile Ülkemizdeki Sigara Bırakma Hizmetlerine” dair sunumlar paylaşıldı.

Tütünle Mücadelede Güncel Adımlar Toplantısı’nın öğleden sonraki 2. bölümünde “Düz Paket” ve “Vergilendirme” konularında çalıştaylar düzenlendi. 

{gallery}birimler/tutun_mucadele_db/haberler/9-subat-tutun{/gallery}

Son Düzenlenme Salı, 21 Şubat 2017 18:14