Türkiye Ağız ve Diş Sağlığı Profili Araştırması Eğitimi Hakkında

01 Ara 2017 0 comment

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Hizmetleri ve Eğitimi Dairesi Bakanlığı koordinesinde yapılacak olan Türkiye Ağız ve Diş Sağlığı Profili Araştırması’nda (TADSAP) görev alacak 74 ilden 100 diş hekimi ve 100 yardımcı sağlık personeli için 4 grup halinde 2’ şer günlük eğitimler düzenlenmiştir.

Birinci ve ikinci  grup eğitimler 30 Ekim-03 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılmış olup; ilk gün Ankara Notte Otel’de Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalından Prof. Dr. Adnan TEZEL tarafından açılışı yapılmış ve teorik eğitimlerin tamamlanmasından sonra, ikinci günü Ankara 75. Yıl Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde kalibrasyon eğitimleri verilerek  katılım belgeleri dağıtılmıştır.

Üçüncü ve dördüncü  grup eğitimler  13 Kasım-17 Kasım  2017 tarihleri arasında yapılmış olup; ilk gün Ankara İçkale Otel’de Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalından Prof. Dr. Adnan TEZEL tarafından açılışı yapılmış ve teorik eğitimlerin tamamlanmasından sonra ,üçüncü grubun kalibrasyonları  ikinci gün Ankara 75. Yıl Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde, dördüncü grubun kalibrasyon eğitimi ise Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Tepebaşı Ağız Diş Sağlığı Eğitim Hastanesi’ ne bağlı Beşevler Semt Polikliniğinde yapılarak katılım belgeleri dağıtılmıştır.

Son Düzenlenme Cuma, 01 Aralık 2017 16:11