Kanser Daire Başkanlığı Haberler

Sertifikalı Temel Kanser Eğitimi Mayıs 2017

Kanser Daire Başkanlığı tarafından İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Kayıt Birimlerinde çalışan personellere yönelik 09-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında “Sertifikalı Temel Kanser Eğitimi” yapıldı.

Perşembe, 18 May 2017

Kanser Tarama ve Tarama Sonrası Teşhis Eğitimi Nisan 2017

Kanser Daire Başkanlığı 27-28 Nisan 2017 tarihleri arasında “Tarama ve Tarama Sonrası Teşhis Eğitimi” programı gerçekleştirdi. Ankara’da yapılan eğitime 81 il kanser tarama ve teşhis merkezinde görev yapan sağlık personelleri katıldı.

Perşembe, 18 May 2017

Erken Teşhis Hayat Kurtarır

Kanser, dünya genelinde giderek artan bir sağlık problemidir ve toplumlarda önemli bir sosyoekonomik yüke, bireylerde de maddi ve manevi kayıp ve zorluklara yol açmaktadır. Bunun yanısıra kanserin önemli bir kısmının önlenebilir olması bu konuya verilen önemin de giderek artmasına yol açmıştır.

Cuma, 03 Şubat 2017

Erken Teşhis Hayat Kurtarır

Bayan voleybolcular meme kanserine dikkat çekti.

Voleybol 2016–2017 sezonu Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde ilk hafta karşılaşmaları gerçekleştirildi. İlk hafta Halkbank ve Seramiksan, Çanakkale Belediyesi ve Nilüfer Belediyesi, Fenerbahçe ve Sarıyer Belediyesi karşılaştı. Takımlar, "Meme Kanseri Bilinçlendirme Haftası” kapsamında sahaya Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı “Erken Teşhis Hayat Kurtarır” pankartı ile çıktı.

Salı, 25 Ekim 2016
  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1 
  •  2 
  •  Sonraki 
  •  Son