Kahramanmaraş Kanserle Savaş Haftası Nisan 2017

14 Nis 2017 0 comment
(1 Oyla)

1-7 Nisan Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında önemli bir halk sağlığı sorunu olan kanser üzerine bir kez daha dikkatin çekilmesi, kanser hakkında toplum ilgisinin ve bilgisinin daha canlı ve diri tutulması amacıyla Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şubesi tarafından Müdürlüğümüz toplantı salonunda bir eğitim programı düzenlendi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ayşegül ERDOĞAN ve Marash Life Hospital Dâhiliye Uzmanı Dr. Harun YERHAN’ın eğitim verdiği programa Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Harun ÇETİN, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şubesi Müdürü Tahsin GÖKDAL, Aile Hekimliği İzleme Değerlendirme Şube Müdürü Mehmet TOSUN ve personellerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kanserden korunmak, kanser tedavisinden daha kolay ve daha ucuzdur. Kanserle ilgili farkındalıklarımızın artması, erken tanı ve tedavi yöntemlerinin geliştirilmesi ile artık kanserle mücadelede daha güçlüyüz. Bu nedenle diyoruz ki; Kanser Önlenebilir Bir Hastalıktır! Erken Teşhis Hayat Kurtarır!