Mardin Sağlık Evi Çalışanları Eğitimi Aralık 2016

30 Ara 2016 0 comment
(0 oy)

Mardin Artuklu Toplum Sağlığı Merkezinin Eğitim Salonunda; 26-28 Aralık 2016 tarihleri arası 3 gün süre ile aktif olarak hizmet veren 49 sağlık evi personeline değişik konularda (Örgütleme ve Yönetim, Toplumu Tanıma, İletişim ve Danışmanlı, Üreme Sağlığı, Çocuk Sağlığı, Acil Durumlarda Vaka Yönetimi, Kanser ve Tütün Kontrolu, Obezite ve Diyabet, Yaşlılık ve Kronik Hastalıkların Kontrolü, Çevre Sağlığı, Çalışan Sağlığı, Yasal Yükümlülükler, Çalışmaları Planlama ve Değerlendirme, Bulaşıcı Hastalıkların Kontrolü, Bağışıklama, Bulaşıcı Hastalıklarla Mücadele, Su ve Gıdalarla Bulaşan Hastalıklarla Mücadele, Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklarla Mücadele, Kırsal Bölgede Çalışanların Sorunları, Evde Sağlık, ÖBS, Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Uygulamaları ile Beyaz Kod) eğitimcilerimiz tarafından eğitimler verilmiştir.

Verilen Eğitimlerden Sonra Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Saffet YAVUZ, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Özlem AKMAN YAZGAN, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Ahmet DOĞAN, Artuklu Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Celal ABAKAY, Toplum Sağlığı Hizmetleri Şube Müdürü Abdulhamit ARDIL ile Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Önder KARAŞİN'in katılımıyla, Sağlık Evi Personelinin sorunları görüşülerek bilgi alışverişinde bulunuldu.

Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Saffet YAVUZ ile diğer Yöneticiler tarafından verilen Sertifikalardan sonra katılımcılarla toplu fotoğraf çekilerek eğitime son verilmiştir.