Samsun Vezirköprü TSM Çamlık Parkında Sağlık Programı Haziran 2017

16 Haz 2017 0 comment
(0 oy)

Vezirköprü Toplum Sağlığı Merkezi Çamlık Parkında iftardan sonra sağlıklı yaşam ile ilgili eğlenceli bir program düzenlemiştir. Çocuklarımızın ve halkımızın sağlıklı yaşaması, hastalanmadan önce sağlığın kıymetinin bilinmesi amacıyla düzenlenen gecede ramazana özel Karagöz ve Hacivat çizgi film gösterisi yapılmıştır.

Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre ALTINER’in eşi ve kızıyla katıldığı ve çocukların sunduğu programda şarkıları çocuklar söyleyip, sağlıklı olmak için yapmamız gerekenlerin mesajını çocuklar vermiştir. Çocuklar kadar büyüklerin de beğeniyle izlediği Karagöz ve Hacivat, diş sağlığı ve diş fırçalamanın önemini anlatırken aynı zamanda spor yapmanın gerekliliğini anlatmış ve çocukları eğlendirmiştir.

Palyaçonun da çocuklarla oynadığı, sağlık mesajları verdiği eğlencede sağlıkla ilgili sorular sorulmuş, ödüller verilmiştir. Ayrıca tüm çocuklara diş macunu, diş fırçası ve sağlıkla ilgili küçük hediyeler dağıtılmıştır. Ramazanda, bayramda ve hayatımızın her gününde sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileğiyle noktalanan gecede çocuklarda el yıkamak, diş fırçalamak ve spor yapmak konusunda farkındalık oluşması sağlanmıştır.