Sivas Kanser Paneli Nisan 2017

14 Nis 2017 0 comment
(0 oy)

Kanser konusunda farkındalık oluşturmak, dikkatleri kanser konusuna çekmek amacıyla özel gün ve haftalar başta olmak üzere yıl boyunca etkinlikler düzenlenmektedir.

Sivas Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kanser Savaş Derneği işbirliği ile 05 Nisan 2017 Çarşamba günü Saat:14.00’da Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde Kanser Taramaları, Erken Teşhisin önemi ve Kanser Tedavisi başlıklı bir Panel gerçekleştirildi. Panele Sivas Vali Yardımcısı Yeliz YILDIZHAN, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet ÇİMEN, İl Sağlık Müdürü Dr. Adil KAYA, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Levent SAĞLAM, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Davut Vecdi ERSÖZ, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. İlker TOKER, Özel MEDİCANA Hastanesi Mesul Müdürü Prof. Dr. Mustafa GÜRELİK ve çok sayıda davetli katıldı.

Panelde bir açılış konuşması yapan Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Levent Sağlam Erken Teşhisin önemi ve kanser taramalarında KETEM’in önemine vurgu yaptı. Programda Vali Yardımcısı Yeliz YILDIZHAN ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet ÇİMEN kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Programda söz alan Kanser Savaş Derneği Başkanı Prof. Dr. Fahrettin GÖZE Kanser Savaş Derneği ve çalışmaları hakkında kısa bilgi verdi.

C.Ü. Tıp Fakültesi Patoloji AD Başkanı ve Panel Yöneticisi Prof. Dr. Reyhan EĞİLMEZ’in başkan olduğu C.Ü Tıp Fakültesi Kadın Doğum AD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali YANIK “Serviks Kanseri ve HPV/DNA taramaları”, Prof. Dr. Ayhan KOYUNCU ”Meme Kanseri ve Erken Teşhisin Önemi”, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Levent SAĞLAM “Kanser, Kanser Taramaları, Kanserle Mücadele Politikaları, C.Ü Tıp Fakültesi Patoloji Laboratuvarından Serkan ÇELİKGÜN “Sivas’ta Kanser İstatistikleri” konulu sunum yaptı.

Panelde KETEM tarafından kurulan stantta kanser konusunda katılımcılara broşürler eşliğinde kısa bilgiler verilerek taramalarını yaptırmak üzere tüm katılımcılar KETEM'e davet edildi.