Trabzon Sağlıklı Yaşam Aracımız İlçelerimizde Hizmet Vermeye Devam Ediyor Aralık 2016

28 Ara 2016 0 comment
(0 oy)

Sürmene

Engelli Sağlığı ile ilgili Sürmene halkına yönelik bilgilendirme eğitimi verilmiştir.

Sürmene Dursun Karabacak İlkokulu ve Çamburnu İlkokulu öğrencilerine yönelik sağlıklı yaşam aracımızla beraber koruyucu ağız ve diş sağlığı, çocuk güvenliği, obezite ve fiziksel aktivite eğitimi verilmiş olup, 309 öğrenciye Sağlıklı Çocuk Dergisi dağıtılmıştır.

Hayrat

Hayrat IMKB Yatılı Ortaokulu öğrencilerine yönelik sağlıklı yaşam aracımızla beraber koruyucu ağız ve diş sağlığı, obezite ve fiziksel aktivite eğitimi verilmiş olup, 60 öğrenciye Sağlıklı Çocuk Dergisi dağıtılmıştır.

Of

Of ilçemizde ilkokul öğrencilerine yönelik sağlıklı yaşam aracımızla beraber koruyucu ağız ve diş sağlığı eğitimi verilmiştir.

Akçaabat

Akçaabat Atatürk İlkokulu öğrencilerine yönelik sağlıklı yaşam aracımızla beraber 155 öğrenciye koruyucu ağız ve diş sağlığı eğitimi verilmiştir.

Araklı ve Maçka

Maçka CE-Zİ-NE Kardeşler İlkokulu, Konaklar İlk ve Ortaokulu ile Yılmaz Çebi İlköğretim Okulu öğrencilerine yönelik sağlıklı yaşam aracımızla beraber fiziksel aktivite, obezite, ağız ve diş sağlığı ve diyabet hakkında eğitimler verilmiştir.

400 öğrenciye eğitim verilmiş, 280 öğrenciye diş macunu, fırçası ve kalem kutusu dağıtılmış olup, 150 öğrenciye de flor vernik uygulaması yapılmıştır.

Düzköy

Düzköy Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerine yönelik sağlıklı yaşam aracımızla beraber engelli sağlığı ve mevsimsel grip hakkında eğitim verilmiştir.

Çarşıbaşı

Çarşıbaşı Ortaokulu öğrencilerine yönelik sağlıklı yaşam aracımızla beraber verem ve fiziksel aktivite eğitimi verilmiş olup, 50 öğrenciye sağlıklı çocuk dergisi dağıtılmıştır.

Dernekpazarı

Evde Sağlık Hizmetleri, tuz tüketimi, karbonmonoksit zehirlenmeleri ve madde bağımlılığı ile ilgili Dernekpazarı halkına yönelik bilgilendirme eğitimi verilmiş, broşür dağıtımı yapılmıştır.

Köprübaşı

Otizm, çocukluk çağı ruhsal bozuklukları, AİDS ile ilgili Köprübaşı halkına yönelik bilgilendirme eğitimi verilmiş, broşür dağıtımı yapılmıştır.