Yozgat Gebe Bilgilendirme Sınıfı Eğitimleri Nisan 2017

14 Nis 2017 0 comment
(1 Oyla)

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanlığı tarafından yürütülen Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı ile tüm gebelerin doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemlerine ilişkin, normal doğum eylemi, ağrı yönetimi ve yeni rollerini benimsemeleri konusunda bilgi sahibi olmaları ve bilinçli doğum yapmaları amaçlanmaktadır.

Gebelere verilecek eğitimlerin niteliği arttırmak, standartları sağlamak ve deneyim paylaşımıyla birlikte motivasyonu artırmak amacıyla eğitimci sağlık personelinin eğitimlerinin gerekli olduğu düşünülmektedir.

Bu kapsamda İlimiz Toplum Sağlığı Merkezlerindeki gebe bilgilendirme sınıflarında görev alan sağlık personellerine yılda bir kez eğitim planı yapılması istenmektedir. Bu program kapsamında İlimizde Dr. Elif BOYRAZ, Fizyoterapist Osman Serhat KARAKOÇ, Diyetisyen Betül ÜNALMIŞ, Psikolog Volkan DOĞAN, Sosyal Çalışmacı Duygu ÖZER ve Üreme Sağlığı Eğitimcileri Ebe Nagihan AÇIKGÖZ, Ebru YILMAZ ve Yadigar NURLU tarafından Gebe Bilgilendirme Sınıfı eğitimi verilmiştir.