Karaman Daha Sağlıklı Bir Gençlik İçin Etkinliği Ağustos 2017

23 Ağu 2017 0 comment
(1 Oyla)

Çağımızın en önemli çocukluk dönemi halk sağlığı sorunlarının başında obezite  yer almaktadır. Obezite  her yaş grubunda görülmekle birlikte fizyolojik olarak hızlı yağ depolanmasının meydana geldiği çocukluk döneminde daha sık görülmektedir. 

Beslenme tarzındaki değişiklikler ve fiziksel aktivite azlığı bir araya gelerek obezite daha da artmaktadır. Çocuk ve gençlik döneminde ortaya çıkan obezitenin, gelecekte bu bireylerde birçok sağlık sorununun ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, çocuklarımızı ve gençlerimizi de etkileyen bu hastalıkla etkin şekilde mücadele etmek ve onların daha sağlıklı bireyler olmasını sağlamak amacıyla  program başlatmıştır. Bu program kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren yaz kurslarına katılan öğrencilerin vücut ölçümleri yapılmıştır. Halk Sağlığı Müdürü Dr. Musa Şahin, Gençlik Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, Şube Müdürleri, yaz kursuna katılan öğrenciler ve velilerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte;  vücut kitle indeksi yüksek  olan öğrencilerden  kan alınarak  sağlıklı bir şekilde zayıflamalarını sağlamak amacıyla  Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından  gerekli diyetisyen hizmeti verilmeye başlanmıştır.