Karaman Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Faaliyetleri Ağustos 2017

23 Ağu 2017 0 comment
(1 Oyla)

Müdürlüğümüze bağlı Toplum Sağlığı Merkezi Eğitim Şubesi tarafından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yaz kurslarına gelen öğrencilere hijyen, sağlıklı beslenme, vektörlerle bulaşan hastalıklar ve diş sağlığı konularında eğitimler düzenlemeye başlanmış ve yaz boyunca eğitimlere devam edilecektir.

Ayrıca, "Sağlıklı Toplum Sağlıklı Gelecek" sloganıyla ilimize gelen mevsimlik tarım işçileri yapmış olduğumuz çalışmaların ikinci durağı olarak Merkez Sudurağı Kasabasındaki mevsimlik tarım işçileri ziyaret edildi. Ziyaret kapsamında çocuklara mahremiyet; ailelere hijyen, vektörlerle bulaşan hastalıklar KKKA ve sağlıklı beslenme konularında eğitim yapılmıştır. Eğitimlerin ardından çocuklara hediyeler verilmiştir. Buna ek olarak diş hekimimiz tarafından çocuklara diş taraması ve flor uygulamaları; çevre sağlığı teknisyenleri tarafından barınma, temizlenme ve sosyal alanların sıhhi şartlara uygunluğu kontrol edilmiştir. Alınması gerekli tedbirler ile ilgili kişilere bilgilendirme faaliyetlerinde bulunulmuştur.

Bu kapsamda ilimize gelen mevsimlik tarım işçilerine yapmış olduğumuz çalışmaların üçüncü durağı olarak Merkez Kılbasan Kasabasındaki mevsimlik tarım işçileri ziyaret edildi. Ziyaret kapsamında çocuklara mahremiyet; ailelere hijyen, vektörlerle bulaşan hastalıklar KKKA ve sağlıklı beslenme konularında eğitim yapılmıştır. Eğitimlerin ardından çocuklara hediyeler verilmiştir. Buna ek olarak diş hekimimiz tarafından çocuklara diş taraması ve flor uygulamaları yapıldı. Halk Sağlığı Müdürümüz Dr. Musa ŞAHİN'in önderliğinde çevre sağlığı teknisyenleri tarafından barınma, temizlenme ve sosyal alanların sıhhi şartlara uygunluğu kontrol edilmiştir. Halk Sağlığı Müdürümüz Dr. Musa ŞAHİN bölge halkının sorunlarını dinleyip bölge sorunları not alınarak gerekli çalışmalar başlatılmıştır.