Yalova Gebe Sınıflarında Eğitim Yapan Personellerin Eğitimi Mart 2017

17 Mar 2017 0 comment
(0 oy)

Anne ve bebekler taşıdıkları riskler nedeniyle sağlık hizmetlerinden öncelikli ve özellikli hizmet almaları gereken iki önemli grubu oluşturmaktadır.

Bu nedenle doğum öncesi, doğum ve doğum sonu bakım hizmeti veren toplum sağlığı merkezleri, 2. ve 3. basamak sağlık kuruluşları bünyesinde “Gebe Bilgilendirme Sınıfları” oluşturularak tüm gebelerin, doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemle ilgili konularda bilgi sahibi olmalarını ve bilinçli doğum yapmalarını sağlamayı, normal doğum eylemi, ağrı yönetimi ve yeni rollerini benimsemeleri konularında bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlamıştır.

Bu kapsamda Eğitimde standardizasyon sağlanması amacıyla Devlet Hastanesi, Özel Atakent Hastanesi, Özel Yalova Hastanesi ve Merkez Toplum Sağlığı Merkezi ile İlçe Toplum Sağlığı Merkezlerimizde açılan Gebe Bilgilendirme sınıfında eğitim yapacak sağlık personeline ÜSEM ve Gebe Okulumuzda 2.5 günlük hizmet içi eğitim gerçekleştirildi. Eğitimde Şube Müdürü, Diyetisyen, Psikolog, Fizyoterpist, ÜSEM eğitimcileri görev aldı. Eğitimin sonunda TSM Başkanı Dr.Döne Hidayet tarafından katılımcılara belgeleri verildi.

Gebeliğinin 20-28 haftasında olan tüm istekli gebelerimiz Devlet Hastanesi, Özel Atakent Hastanesi, Özel Yalova Hastanesi ve Merkez Toplum Sağlığı Merkezi ile İlçe Toplum Sağlığı Merkezlerimizde açılan Gebe Bilgilendirme sınıfına kayıt yaptırarak ücretsiz yararlanabilmektedir.