Amasya Bisiklet Teslim Töreni Nisan 2017

13 Nis 2017 0 comment
(0 oy)

Fiziksel Aktiviteyi artırmada en etkin araçlardan biri de bisiklet kullanımıdır.

Çocukluk çağında kazanılacak olan olumlu davranış ve alışkanlıklar yetişkinlik ve yaşlılık dönemini olumlu etkilemektedir. Bakanlığımız fiziksel aktiviteyi artıracak en etkin yöntemlerden biri olan bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla okullarımızda “öğrencilerimize bir milyon bisiklet kampanyası” başlatmıştır.

İlimizde de bu kampanya doğrultusunda Bakanlığımız tarafından temin edilen bisikletlerden 2015 ve 2016 yılında toplam 1000’in üzerinde bisikleti çeşitli etkinlikler çerçevesinde çocuklarımıza ve gençlerimize ulaştırmış bulunmaktayız.

12.04.2017 tarihinde Çelebi Kent meydanında 7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası etkinlikleri çerçevesinde Sayın Valimiz Salih IŞIK, Amasya Milletvekilimiz Sayın Haluk İPEK, Garnizon Komutanımız Sayın Zafer UĞUR, Belediye Başkanımız Sayın Cafer ÖZDEMİR, Amasya Üniversitesi Rektörü Sayın Metin ORBAY, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Öner NERGİZ, Kurum Müdürleri, öğrenci ve öğretmenlerle birlikte vatandaşların da katılımıyla Çelebi Kent Meydanı’nda 350 adet bisikletin teslim törenini gerçekleştirdik.