Amasya Boğazköy İlkokulu Aşı Haftası Etkinliği Nisan 2017

28 Nis 2017 0 comment
(0 oy)

Ülkemizde Genişletilmiş Bağışıklama Programı (GBP) kapsamında başarılı çalışmalar yapılmıştır. Aşılama kapsayıcılık hızları gittikçe yükselmiş, bağlı olarak aşı ile korunabilir hastalıkların görülme oranı ve hastalık nedeniyle ölüm oranlarında belirgin düşüşler olmuştur.
Aşılar Sağlık Bakanlığı kurum ve kuruluşlarında ücretsiz olarak uygulanmaktadır. Bu kapsamda Aile Hekimliklerimizde doğan her bebek kayıt altına alınarak Ulusal Aşılama Takvimine göre aşıları tamamlanmaktadır.
 Aşı Haftası, aşılama ve aşı ile korunabilir hastalıklar konusundaki bilinci artırmak, her çocuğun aşılanması gerektiği mesajını topluma ulaştırmak amacıyla, her yıl düzenlenecektir.
Aşılama her çocuk için yaşamsaldır, her çocuğun sağlıklı ve hastalıksız yaşama hakkı vardır.
Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak aşının sağlıklı yaşam konusunda önemini vurgulamak, çocuklarımızı bu konuda bilinçlendirmek amacıyla 24-30 Nisan Dünya Aşı Haftası etkinlikleri çerçevesinde Boğazköy İlkokulunda Halk Sağlığı Müdürümüz Dr. Öner NERGİZ 'in katılımı ile aşı etkinliği düzenledik. Bu çalışmalarımıza destek olan Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Okul Yönetimine ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.
 “Aşılı Çocuk, Sağlıklı Çocuk“