Antalya 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı Açılışı Temmuz 2017

21 Tem 2017 0 comment
(0 oy)

Antalya 15 Temmuz Şehitlerini anma, Milli Birlik ve Demokrasi Günü etkinlikleri kapsamında; 14 Temmuz Cuma Günü saat 19:00 ‘da Antalya Batı Çevre Yolu Duraliler Mevkiinde oluşturulan “15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı” açılışına Halk Sağlığı Müdür V. Dr. Adil KAPLAN, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Sıdıka Birgül YILMAZ, Konyaaltı Toplum Sağlığı Merkezi ve Döşemealtı Toplum Sağlığı Merkezi Başkanları Dr. Derya YILDIZ ve Dr. Duygu KAPAR TÜRK katılmıştır.

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Ankara'da şehit düşen polis memuru Muhammet Oğuz KILINÇ ile hukuk fakültesi öğrencisi Yasin Naci AĞAROĞLU'nun yakınlarının da katıldığı törende ilk fidan şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer HALİSDEMİR adına dikilmiştir. Dört bölümden oluşan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı'ndaki her bir bölümü Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Millet adı verilmiştir. Ardından 250 şehit için birer fidan dikilerek, can suyu verildi.

Hatıra ormanına Halk Sağlığı Müdür V. Dr. Adil KAPLAN, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Sıdıka Birgül YILMAZ ve Toplum Sağlığı Başkanları Dr. Derya YILDIZ ve Dr. Duygu KAPAR TÜRK ağaç dikmişlerdir.