Antalya 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Etkinliği Temmuz 2017

19 Tem 2017 0 comment
(0 oy)

15 Temmuz 2016 tarihinde Türk Demokrasisine Ve Milli Birliğine karşı gerçekleştirilen hain darbe girişimine direnen, aziz vatanımız uğruna canını veren aziz şehitlerimizin anıldığı 15 Temmuz kalkışmasının yıl dönümünde, birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya gösterdiğimiz “Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nde Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak görevimizin başındaydık.

Bakanlığımız Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü’ nün yazıları gereğince Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Biriliği ve Kızılay Batı Akdeniz Kan Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirlen etkinliklerde; Sağlıklı Yaşam Aracımız ile Antalya Saat Kulesi önünde Kızılay kan alma çadırı ile yan yana halkımıza Bakanlığımızın çalışmaları ve sağlıklı yaşam ile ilgili eğitimler verilmiştir. 14 Temmuzda başlayan nöbetimiz 16 Temmuz Pazar gece saat 24:00’de sona ermiştir. Kurumumuzdan kan vermek isteyen gönüllü çalışanlarımız Kızılay kan verme çadırında kan vererek katkıda bulunmuşlardır.

İlimizde açılışı gerçekleştirilen “15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı “açılışında, Sayın Vali’miz Münir KARALOĞLU’nun da katılımlarıyla, Halk Sağlığı Müdür V. Dr. Adil KAPLAN, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Sıdıka Birgül YILMAZ, Konyaaltı ve Döşemealtı Toplum Sağlığı Başkanları Dr. Derya YILDIZ ve Dr. Duygu KAPAR TÜRK hatıra ormanına ağaç dikmişlerdir.

Ayrıca ilimizde yapılan “15 Temmuz Şehitleri ve Şehit Ömer Halisdemir” caddeleri açılışlarında Halk Sağlığı Müdürümüz, Müdür Yardımcılarımız, tüm Şube Müdürleri ve Toplum Sağlığı Merkezi Başkan’ları katılmıştır.

15 Temmuz 2017 tarihinde Saat 21.00 de başlayan “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” yürüyüşü Cumhuriyet meydanında son bulmuştur. Müdürlüğümüz çalışanları tarafından taşınan meşale ve 150 m uzunluğundaki 2 adet dev Türk bayrağı, coşkulu alkışlarla karşılanmıştır. Nöbetimiz 16 Temmuz Pazar gece 24.00’e kadar devam etmiştir. Müdürlüğümüzde görev yapan tüm çalışanların katıldığı yürüyüşte, birlik ve beraberliğimiz, ekip ruhumuz bir kez daha vücut bulmuştur.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, vatan için sağlık devam ediyoruz.