Aydın Dünya Astım Günü Etkinlikleri Mayıs 2017

03 May 2017 0 comment
(1 Oyla)

Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Dünya Astım Günü Münasebetiyle Aydın İl Kültür Merkezi Hidayet Sayın Sahnesinde düzenlenen programa; Aydın Halk Sağlığı Müdürümüz Dr. Fevzi YAVUZYILMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU, Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Türk Toraks Derneği İzmir Şubesi Başkanı Sayın Prof. Dr. Mehmet POLATLI, Öğrenciler, Veliler ve öğretmenler katılmıştır. Halk Sağlığı Müdürümüz Dr. Fevzi YAVUZYILMAZ yapmış olduğu konuşmada nüfusun artışı ve yaşlı insan sayısının artmasıyla birlikte bulaşıcı olmayan hastalıklara bağlı ölümlerin arttığını, Sağlık Bakanlığı tarafından bulaşıcı olmayan hastalıkların görülme sıklığını ve risk faktörlerini azaltmak ve izlemek amacıyla yürütülen programlarla bu hastalıklara bağlı ölümlerin azaltılmasının ve 2025 yılına kadar bulaşıcı olmayan hastalıklardan erken ölümlerin yüzde 25 azaltılmasının hedeflendiğini, sık görülen kronik solunum hastalıklarından olan Astım konusunda halkımızın ve sağlık görevlilerinin konuya ilişkin farkındalığının artırılması ve bilgilendirilmesi amacıyla 2 Mayıs 2017 tarihinde Ülkemizde ve İlimizde de “Astımınızla Sağlıklı Yaşayabilirsiniz” teması ile Dünya Astım Günü faaliyetlerinin düzenlendiğini ifade etmişlerdir.
İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU sağlığın önemini vurgulayarak, vücudumuza iyi bakmamız gerektiğini ifade ederek etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü idareci ve çalışanlarına ve sunumları için Sayın Prof. Dr. Mehmet POLATLI’ya teşekkür etmişlerdir.
Halk Sağlığı Müdürümüz Dr. Fevzi YAVUZYILMAZ, Kronik hava yolu hastalıkları ve risk faktörleri ile mücadele konusunda yürütülen çalışmalardaki katkı ve desteklerinden dolayı Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Türk Toraks Derneği İzmir Şubesi Başkanı Sayın Prof. Dr. Mehmet POLATLI’ya teşekkür ederek, çiçek takdim etmişlerdir.