Bingöl Depresyon Eğitimi Nisan 2017

21 Nis 2017 0 comment
(0 oy)

Dünya Sağlık Örgütü'nün kuruluş yıldönümünü kutlamak amacıyla her yıl 7 Nisan tarihinde halk sağlığı için önem arz eden bir tema seçilerek o konuda tüm dünyada farkındalık arttırıcı faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Bu yıl bu kapsamda “Konuşup, Paylaşalım” sloganıyla depresyon konusu belirlenmiştir.

Depresyon her yaştan insanı etkileyen ve dünyanın her yerinde geçerli olan bir halk sağlığı sorunudur. İnsanların en basit yaşamsal faaliyetlerini idame ettirmelerine dahi etki ederek aileleri ve arkadaşlarıyla ilişkilerini de olumsuz etkilemektedir. Depresyon ilerlediğinde 15-29 yas arası bireylerde ikinci önde gelen ölüm nedeni olan intihara dahi yol açabilmektedir. Ancak tüm olumsuz etkilerine rağmen bu rahatsızlık önlenebilmektedir. Depresyonun tam olarak anlaşılması ve tedaviye nasıl erişileceğinin açıklanması yoluyla hastalığın önlenmesinde ve tedaviye erişimde olumlu gelişmeler kaydedilebilmektedir.

21.04.2017 tarihinde Psikolog Seda ALAS tarafından “Konuşup, Paylaşalım” temalı Depresyon eğitimi Müdürlüğümüz Eğitim salonunda verilmiştir.