Çorum Bağımlılığa Karşı Gençler Yarışıyor Projesi’nin Ödül Töreni Mayıs 2017

07 Haz 2017 0 comment
(0 oy)

İlimizde Uyuşturucu ile Mücadele İl Koordinasyon kurulu tarafından gerçekleştirilen proje ve çalışmalar etkin bir şekilde devam etmektedir.

Bu kapsamda Bağımlılığa Karşı Gençler Yarışıyor Projesi’nin ödül töreni Buhara Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Düzenlenen ödül törenine Vali Yardımcısı Sayın Mehmet ERDEM, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zeki GÜL, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Seyit Ali BÜYÜK, H.Ü. Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Nurcan BAYKAM, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Recep ÇIPLAK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Haşim EĞER, İl Halk Sağlığı Müdürümüz Dr. Ahmet BARIŞ, Yeşilay Başkanı Sayın Atilla ALPAY, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Vali Yardımcısı Sayın Mehmet ERDEM, “Bu projenin Çorum için çok faydalı bir proje olduğunu vurgulayarak, özellikle gençlerin madde bağımlılığına karşı korunmaları gerektiğini söyleyerek, proje paydaşlarına teşekkür etti.

Çorum Valiliği koordinatörlüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Projede yer alan paydaş kurumlar olan; Çorum Belediyesi, Hitit Üniversitesi, İl Müftülüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Yeşilay Çorum Şubesi tarafından “Bağımlılığa Karşı Gençler Yarışıyor Projesi”nde çeşitli kategorilerde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Halk Sağlığı Müdürlüğümüzce proje kapsamında düzenlenen spor yarışlarında kullanılmak üzere, hazırlanan 400 adet “Bağımlı olma, Özgür Ol” sloganlı tişörtler ile bağımlılığa karşı mücadeleye dikkat çekildi. Ayrıca gençleri fiziksel aktiviteye teşvik etmek amacıyla dereceye giren 20 öğrenciye bisiklet hediye edildi.

Bağımsızım HAYATIMI Seviyorum.