Çorum İlçelerimizde “Gebe Bilgilendirme Sınıfı” çalışmaları Haziran 2017

14 Haz 2017 0 comment
(0 oy)

Çorum Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından interaktif olarak düzenlenen “GEBE BİLGİLENDİRME SINIFI EĞİTİCİ EĞİTİMİ” hizmet içi eğitimleri ile personelimizin; işin gerektirdiği temel mesleki becerileri kazandırmanın yanı sıra eğitim eksikliklerini tamamlamak, sunulan hizmetin verimliliği ile mesleğine olan bağlılığını arttırmak ve moralini yükseltmek amaçlanmıştır. Eğitimli ve verimli sağlık personeli ile eğitilen gebe sayımız doğru orantılı olarak artacaktır.

Halk Sağlığı Müdürlüğü Gebe Bilgilendirme Sınıfı Eğitmeni Hemşire Bengü YEMENİCİ tarafından, verilen hizmet içi eğitim sonrası “Sağlıklı Yaşam Aracı” ile ilçe Toplum Sağlığı Merkezleri ziyaret edilerek eğitimin etkinliği değerlendirilmektedir.

İlk olarak Boğazkale, Ortaköy ve Mecitözü ilçelerine yapılan ziyaretlerimizde “Gebe Bilgilendirme Sınıfı”, ekip çalışmasıyla renkli bir şekilde keyifle güncellendi. Gebe sınıfı personeli tarafından verilen eğitimlere katılan gebelerimiz, kendilerine gösterilen ilgiden ve eğitimden memnun kaldı.

Katılım Belgesi, bilgilendirme kitapları ve lohusa tacının hediye edildiği eğitim faaliyetleri ilçe ve merkez Toplum Sağlığı Merkezleri’nde düzenli olarak devam edecektir.