Edirne Dünya Sağlık Haftası Etkinlikleri Nisan 2017

18 Nis 2017 0 comment
(0 oy)

Dünya Sağlık Haftası etkinlikleri kapsamında; Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ve Edirne Merkez Süheyl Ünver Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliği ile 10 Nisan 2017 Pazartesi günü Edirne Saraçlar Caddesi girişinde Müdürlüğümüze ait Sağlıklı Yaşam Aracı ile stant kurulmuştur. Stantta halkımıza boy kilo, tansiyon, kan şekeri, karbon monoksit ölçümü yapılmış; sağlıkla ilgili broşürler dağıtılmıştır.

Ayrıca Dünya Sağlık Haftası Etkinlik Takviminin Son Gününde İl Sağlık / Halk Sağlığı Müdürlüğümüze Bağlı Hizmet Veren Resmi Araçlarımızla Konvoy Geçişi Yapıldı.

Dünya Sağlık Haftasında Edirne Saraçlar Caddesinde vatandaşlarımıza ücretsiz sağlık taraması yaparak başladığımız etkinliklere, anaokullarımızda 112 acil çağrı sisteminin ve 112 ambulanslarımızın tanıtımı ile devam edilmiş ve akabinde Polis Haftasının da aynı tarihlere rastlaması nedeniyle Edirne İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde sağlıklı yaşam aracımızla stant açılarak riskli meslek grubunda yer alan emniyet mensuplarımıza kalp sağlığı üzerine bilgilendirme ve tıbbi kontroller yapılmıştır.

Dünya Sağlık Haftası etkinlik takviminin son gününde İl Sağlık / Halk Sağlığı Müdürlüğümüze bağlı hizmet veren 112 acil yardım, UMKE, evde sağlık, KETEM araçlarımız, gezici ağız ve diş sağlığı tarama aracımız ve diğer gezici tarama araçlarımızla  Edirne  İl merkezimizde araç konvoy geçişi yaparak Dünya Sağlık Haftası etkinliklerimiz tamamlanmıştır.