Elazığ Dumansız Apartman ve Dumansız Asansör Uygulamaları Nisan 2017

13 Nis 2017 0 comment
(13 oy)

Tam Dumansız Mekânlar

Tam dumansız Türkiye hedefine giden yolda, tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de Dumansız Hava Sahası çalışmaları kesintisiz bir şekilde devam etmektedir. İlimizde kullanılan asansör ve Apartmanlarda tam dumansız bir ortam sağlamak ve dumana maruz kalmayı en aza indirmek amacıyla Dumansız Apartman ve Dumansız Asansör Uygulamalarını başlattık.

Bu kapsamda; Başak Apartmanı sakinlerinin yapmış oldukları Apartman Toplantısında, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Dumansız Hava Sahası İl Sorumlusu Ayhan ALTUN tarafından, Dumansız Asansör ve Dumansız Apartman Uygulaması hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Yapılan bilgilendirmede uygulama kapsamında asansör ve apartman ortak alanlarında ve apartman dairelerinin kapalı alanlarında tütün ve tütün ürünleri tüketilemeyeceği anlatıldı.  Apartman sakinleri tarafından, yaşanılan alanların Tam Dumansız Mekân haline dönüştürülebilmesi amacıyla Tam Dumansız Yaşam Alanları İçin, Birlikte Etkin Mücadele edileceği karara bağlanmıştır. Apartman yönetimi, ortak alınan bu kararı Apartman Karar Defterine işleyerek imza altına almış olup, Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürütülen bu uygulamaya katkı ve destek olacaklarını belirtmişlerdir. Ayrıca apartman sakinlerine tütünle mücadele konulu defter, kalem ve el broşürü verilmiştir.

Dumansız Apartman ve Dumansız Asansör Uygulamalarında;  asansörlere bilgilendirme amaçlı uyarı ve dumana maruz kalmanın zararlarını anlatan metal afişler asılacak. Yine Apartman girişlerine ise bu uygulamaya destek verildiğini ve yapılması gerekenler hakkında bilgilendirici afişler asılması amaçlanmıştır.

Tam Dumansız Yaşam Alanları İçin, Gelin Birlikte Mücadele Edelim