Elazığ Dünya Sağlık Günü Etkinlikleri Nisan 2017

14 Nis 2017 0 comment
(1 Oyla)

Dünya Sağlıkla Örgütü’nün kuruluş yıl dönümünü kutlamak amacıyla her yıl 7 Nisan tarihinde halk sağlığı için önem arz eden bir tema seçilerek o konuda tüm dünyada farkındalık artırıcı faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Bu yıl bu kapsamda “ Konuşup Paylaşalım” sloganıyla “ Depresyon” konusu belirlenmiştir.

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şubesi Ruh Sağlığı Programları Birimi tarafından organize edilen, 7 Nisan Dünya Sağlık Günü Etkinlikleri kapsamında Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmakta olan Uzm. Dr. Nadide Elmas GÜLCÜ tarafından; 7 Nisan 2017 tarihi saat 17.00’da İlimiz Kanal Fırat Televizyonunda “ Konuşup Paylaşalım” sloganıyla “Depresyon” konusuyla ilgili canlı yayın olarak gerçekleştirilen bir Televizyon Programı düzenlenmiştir.

7 Nisan Dünya Sağlık Günü Etkinlikleri kapsamında 11 Nisan 2017 tarihinde Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şubesi; Ruh Sağlığı Programları Birimi, Kronik Durumlar Birimi ve Obezite, Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Birimi personelleri tarafından, Elazığ Merkez Öğretmenevi önünde Mobil Sağlıklı Yaşam Aracı ile stant açılmıştır. Müdürlüğümüz personelleri tarafından standa uğrayan yaklaşık 300 kişinin boy, kilo ve tansiyon ölçümü yapılarak Beden Kütle İndeksi, obezite, sağlıklı beslenme, tansiyon ve depresyon hakkında bu kişilere bilgilendirmeler yapılmıştır. Stantta bulunan birimlerin halk sağlığı ile ilgili afiş ve broşürleri sergilenerek gelen vatandaşlara farkındalık oluşturmak amacıyla broşür dağıtımı yapılmıştır.