Elazığ Tıp Bayramı ‘‘Sağlık Çalışanı Yürüyor’’ Etkinliği Mart 2017

15 Mar 2017 0 comment
(2 oy)

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 14 Mart Tıp bayramı olması münasebetiyle Sağlık Çalışanı Yürüyor temalı yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Fiziksel aktivite; bedensel, ruhsal ve sosyal yönden sağlık üzerine olan olumlu etkileri aracılığı ile kişinin kendisiyle ve çevresiyle barışık, sosyal yönden uyumlu, bağımsız, sağlıklı ve aktif bir yaşlılık dönemi geçirilmesini sağlar.

Bu yıl 14 Mart Tıp Bayramı etkinliği teması “Sağlık Çalışanı Yürüyor” olarak belirlenmiş olup bu kapsamda Elazığ Belediyesi Kültür Parkta 14 Mart 2017 tarihinde saat 09.00’da Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinesiyle Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Yöneticileri, personelleri ve halkın katılımı ile yürüyüş etkinliğimiz gerçekleşmiştir. Yürüyüş sonunda Müdürlüğümüz Diyetisyenleri eşliğinde Obezite Birimi personelleri tarafından açılan stantta boy-kilo ölçümü yapılarak BKI (Beden Kütle İndeksi) hesaplanmıştır. Obezite, sağlıklı beslenme, diyabet, fiziksel aktivite ve hareketli yaşam konularında bilgilendirme yapılmış olup stant sonunda farkındalık oluşturmak amacıyla broşür dağıtılmıştır.