Eskişehir Serviks Kanseri Farkındalık Etkinlikleri Şubat 2017

16 Şub 2017 0 comment
(0 oy)

İlimizde hizmet veren Odunpazarı ve Tepebaşı KETEM personeli tarafından Ocak ayında çeşitli etkinliklerle farkındalık çalışmaları yapılmıştır.

Odunpazarı 1 No’lu Sağlıklı Yaşam Merkezi KETEM Biriminde taramaya gelen vatandaşlara, Tepebaşı KETEM Biriminde düzenlenen etkinliklerde broşür dağıtılarak eğitim ve danışmanlık hizmeti verilmiştir. Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği eğitime Müdürlüğümüz Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü Dr. Umut AKTAŞ ile şube personeli de katılmıştır. 30 - 65 yaş arası kadınlarda rahim ağzı kanseri, 50 - 70 yaş arası erkek ve kadınlarda kalın bağırsak kanseri, 40 - 69 yaş arası kadınlarda meme kanseri taramalarının KETEM’lerde ücretsiz olarak yapıldığı vurgulanarak katılanların soruları cevaplandırılmıştır.

Odunpazarı Toplum Sağlığı Merkezinde hizmet veren tüm personele hizmet içi eğitim, ASM’ler de görevli KETEM personeli tarafından bulundukları ASM’ler de HPV eğitimleri verilmiştir. Sağlıklı Yaşam Aracı ile vatandaşlara verilen eğitimlerde ve tüm Aile Sağlığı Merkezlerinde HPV ile ilgili afiş, broşür ve KETEM tanıtım kartları dağıtılmıştır.

KETEM’lerde hedef yaş grubundaki vatandaşlarımıza yönelik taramalara, bilgi ve danışmanlık hizmetlerine personelimizin yoğun gayretiyle devam edilmektedir.