Eskişehir Sigara Bırakma Günü Etkinlikleri Şubat 2017

16 Şub 2017 0 comment
(0 oy)

Tütün ve tütün ürünlerinin tüketiminin yol açtığı her türlü zarara karşı mücadelenin önemini vurgulamak amacıyla 9 Şubat Sigara Bırakma Günü’nde personelimiz ve vatandaşlarımıza yönelik etkinlikler yapılmıştır.

Sigarasız ve dumansız yeni bir başlangıç yapmak için vatandaşlarımızı davet eden mesajımız işaret dili ile de anlatılarak toplumun tüm kesimlerine ulaşılmaya çalışılmıştır. Toplum Sağlığı Hizmetleri Şubesinde görev yapan, Türk İşaret Dili Öğretici ve Tercümanlık Eğitimi alan Burçin Satı GÜL ve Tütün Birimi personeli tarafından oluşturulan metin Müdürlüğümüz web sayfasında ve sosyal ağda yayımlanmıştır.

Aynı gün Tepebaşı KETEM’de görevli Dr. Füsun KAHYA tarafından “Sigara ve Sağlık” konulu hizmet içi eğitim verilmiştir. Sigara bağımlılığı, sigaranın zararları ve sigarayı bırakma yöntemleri, sigara içmeyi tetikleyen uyarıcıları ortadan kaldırmaya yardımcı olacak davranış değişiklikleri, sigara bırakma tedavilerinde kullanılan ilaç ve yöntemler hakkında bilgilerin verildiği eğitim soru - cevap bölümüyle bitirilmiştir.