Giresun Yangın Tatbikatı Temmuz 2017

30 Tem 2017 0 comment
(0 oy)

Giresun Halk Sağlığı Müdürlüğümüz Sivil Savunma Amiri Azmi Yılmaz, İş Güvenliği Uzmanları Canan Akın, Hacı Öztürk ve Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünden eğitimci Halil Kayhan tarafından, Çamoluk İlçe Entegre Hastanesi, Alucra Toplum Sağlığı Merkezi ve Şebinkarahisar Toplum Sağlığı Merkezi çalışanlarıyla yangın tatbikatı yapıldı.

Yapılan tatbikattan önce KBRN, yangın, deprem, sel ve diğer acil durumlarla ilgili eğitimler verildi. Eğitimde; afet bilincine sahip olunması, her türlü afete dönüşebilecek tehlikenin getireceği zararlardan korunarak yaşanması hakkında bilgiler verildi; ayrıca yangının başlangıcında ilk müdahalenin nasıl olacağının anlatıldığı eğitimlerde, yangın tüpü kullanma teknikleri ve tüplerin dolu ya da boş olduğunun nasıl anlaşılacağı anlatıldı. 

Eğitimin bir diğer kısmında depremden korunma yolları anlatıldı. Deprem öncesinde ve deprem sırasında alınacak tedbirlerin anlatıldığı eğitimlerde, deprem çantasının evlerimizde mutlaka hazır olması gerektiği vurgulandı.

Ev ve iş yerlerindeki eşyalarımızın mutlaka sabitlenmesi gerektiği belirtilerek; Sel, toprak kayması, çığ, deprem, patlamalar, tehlikeli madde sızıntısı, orman yangınları, teknolojik kazalar, nükleer santral kazaları, kuraklık, yangınlar, kargaşalar, ayaklanmalar, fırtına, hortum ve sabotajlar ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

Ardından itfaiye ekiplerinin işbirliği ile bir yangına nasıl müdahale edileceği uygulamalı olarak gösterildi.