İzmir Karar Verdiler Ve Başardılar Mayıs 2017

07 Haz 2017 0 comment
(0 oy)

Hayatlarında sağlıklarıyla ilgili en önemli kararı alan 25 hasta bir yıldır sigara kullanmayı bıraktı. Kararlılıklarını sigara bırakma polikliniğinde verilen eğitimle perçinleyen hastalar; kontrollerine düzenli olarak gelip sigara bırakma poliklinik hekimi Dr. Nur ŞATIRER ile iletişimi sürdürerek, verilen tedavileri düzenli olarak uyguladılar ve sağlıklı yaşamayı seçtiler.

31 mayıs Dünya Tütünsüz Günü kapsamında yapılan etkinliğe İzmir Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Fatma Alpay, Ruh Sağlığı Prog. Tüt. Diğ. Bağ. Yap. Md. Şube Müdürü Dr. A. Gülgün Nayman, Dr. Özlem Aygün, Bayraklı TSM Sorumlu Hekimi Dr. Aslıhan Onur ve Bayraklı TSM Sigara Bırakma Polikliniği hekimi Dr. Nur Şatırer ve aile hekimlerinin katılımıyla, 01.06.2017 tarihinde Bayraklı Sigara Bırakma Polikliniğinde sigara bırakmada bir yılını dolduran hastalara başarı belgeleri törenle verildi.

Törende gençlerin sigara kullanmaya başlamamasının önemini vurgulayarak erişkinlerin onlara doğru rol model olmaları gerektiğine karar verildi. İşte bu azmin ve başarının kutlandığı bu törenle tüm insanların temiz hava solumasının sağlıklı bir yaşam için önemi vurgulandı.