Giresun Sağlığın İçin Harekete Geç

Halk Sağlığı Müdürlüğü, “10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Günü” etkinlikleri kapsamında Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü düzenledi. 

11 May 2015 0 comment
(1 Oyla)

Hükümet Konağı önünden başlayıp Gençlik Merkezi önünde son bulan yürüyüşe; Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fazıl Özden, Şube Müdürleri, Toplum Sağlığı Merkezleri Sorumlu Hekimleri, KETEM Sorumlu Hekimi, sağlık çalışanları ve vatandaşlarımız katıldı.

Yürüyüş etkinliğinde ayrıca Sağlık Bakanlığımızın başlatmış olduğu #hareketegec kampanyasına destek için videolar çekildi.  Çekilen videolar, sosyal medyada paylaşıldı. Anneler Günü nedeniyle anne ve anne adaylarımıza karanfiller dağıtıldı.

Etkinliğin sonunda katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Dr. Fazıl Özden: “Fiziksel aktivite, kadın-erkek, her yaştaki bireye sağladığı, fiziksel, sosyal, zihinsel ve ruhsal yararlar açısından hayati önemdedir. Bu nedenle Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak toplumumuzda hareketli yaşam kültürünü yerleştirmeyi öncelikli hedeflerimiz arasında görüyoruz.

Sağlığımız için günde en az 30 dakika fiziksel aktivite gerçekleştirmeliyiz. Haftanın 5 (beş) günü en az 30 dakika orta şiddette fiziksel aktivite yapılması; sağlığın korunması, kardiyovasküler hastalıklar, diyabet, kolon ve meme kanseri riskini azaltmak için yeterli olacaktır. Bu vesile bütün vatandaşlarımızı sağlığı için harekete geçmeye davet ediyor, sağlıklı, huzurlu ve bol hareketli günler diliyorum” dedi.